ТОВ  "НВП "АНРІС"
+38(067)288-58-63

ТОВ  "НВП "АНРІС"

Глива - знахідка для господині!

  • Глива - знахідка для господині!

Без сумніву, глива є просто знахідкою для будь-якої господині. І не тільки завдяки своїй корисності! Він зберігає при готуванні свій аромат і грибний смак. Якщо у інших грибів при готуванні втрачається 50 - 75% корисних речовин, то у гливи всього 5 - 15%. 

При покупці краще придбайте гриби ніжно-сірого кольору, невеликого розміру.

Глива дуже проста у приготуванні, її можна:

– Варити (залишається непередаваний смак лісового гриба);

– Смажити (крім солі і перцю більше приправ не потрібно);

– Гасити (особливо смачна з цибулею та сметаною);

– Солити (дуже часто в роздробі можна зустріти гливу в банку з етикеткою «грузді»);

– Маринувати (не порівняти з печерицями);

– Сушити (при подрібненні і додаванні в майонез виходить дуже смачний грибний соус).

Глива – гриб «сімейний», він не росте на самоті. У сім’ю, як правило, входить від п’яти до сорока особин, залежно від віку грибниці. Штучно вирощену гливу немає необхідності мити, так як гриб є за своєю природою целюлозорунівним. У природі він росте на деревах і пнях, при штучному культивуванні – на мішках з субстратом, не стикаючись з грунтом. При приготуванні потрібно зрізати жорстку підставку – місце кріплення сім’ї грибів з грибницею. Так як структура ніжки гриба і її капелюшки різна, рекомендується – при можливості – готувати їх окремо. Прополоскати під водою і зрізати підставку ніжки – ось все, що необхідно при попередній підготовці гливи. Головний секрет приготування цих грибів – готувати їх якомога менше за часом. Досить 3-7 хвилин; при тривалій ж готуванні вони стануть «гумовими»!

Ось кілька порад з приготування гливи:

• Дуже смачні гливи в «клярі». Для цього будуть потрібні тільки капелюшки, які потрібно посолити, поперчити і, склавши один на одного, притиснути пресом на 20 хвилин. Після цього обсмажити з двох сторін в клярі.

• Смажена глива. Гриби добре підсмажаться, якщо в процесі смаження зливати воду, яка з’являється. Після цього, додавши рослинне масло, добре обсмажити.

• Маринована глива. Гриби протягом 15-20 хвилин варити, додавши за смаком сіль, цукор, оцет. Можна додати після варіння багато ріпчастої цибулі, чорний перець і рослинне масло. Гриби повинні кілька годин просочуватися цим соусом.

І взагалі, використовувати ці чудові гриби можна так само, як і будь-які інші. Їх додають в салати, в страви з м’яса, риби, в супи, соуси. Просто чудові виходять грибні котлети і грибна ікра. Пробуйте, експериментуйте і отримуйте задоволення від смачного і корисного продукту!