ТОВ  "НВП "АНРІС"
+38(067)288-58-63

ТОВ  "НВП "АНРІС"

Червоний Каліфорнійський хробак

  • Червоний Каліфорнійський хробак

Ще хлібороби Стародавнього Єгипту бачили в дощових хробаках запоруку майбутніх врожаїв. Aрістотель називав їх кишківником землі. І це дійсно так: пропускаючи через свій кишківник землю і рослинні залишки, хробаки збагачують грунт.

Тільки в 50-х роках двадцятого століття постало питання про розведення хробаків спеціально, як виробників дуже цінного, екологічно чистого добрива. Виникло поняття "Вермикультура" - культура розведення хробаків. Був виведений червоний каліфорнійський хробак, якого і використовують для створення вермікультури.

Що таке Каліфорнійський Хробак?

Серед усіх видів дощових хробаків, що існують в світі, лише деякі піддаються розведенню в штучних умовах. Але найбільш універсальними за своїми характеристиками і найбільш економічно привабливими є хробаки, що належать до виду «Червоних хробаків».

Червоний дощовий хробак зазвичай має комерційне найменування «каліфорнійський», оскільки саме в штаті Каліфорнія Сполучених Штатів Америки почалося інтенсивне культивування його в п'ятдесяті роки минулого століття. Серед різних видів, отриманих в результаті різних селекцій, повсюдно поширений і успішно відтворюється червоний хробак отриманий американцем Барретом, як результат селекції звичайного гнойового хробака.

Каліфорнійський червоний хробак - нова порода дощового хробака Eisenia foetida, була отримана в університеті штату Каліфорнія, в результаті гібридизації різних порід дощового хробака, в 1959 році. Його довжина до 10 см., Діаметр 3-5 мм, маса тіла близько 1 м, поява нового покоління через 21 день, досягання статевої зрілості через 90-120 днів. Потомство двох хробаків може досягати 1,5 тис. особин на рік. Через 40 днів популяція хробаків подвоюється.

Біомаса хробака містить цілий комплекс біологічно цінних речовин і використовується для згодовування всім видам тварин і риби, як в сирому так і в переробленому вигляді. Цінність кормів при додаванні біомаси хробака збільшується на 20 - 25%. Черв'як також переробляється в білкове борошно, що містить 67% білка і 20% жиру. Борошно крім інших амінокислот містить і особливо цінні - лізин 8%, метіонін 3%. Білкове борошно найефективніше використовується для виробництва комбікормів, як харчова добавка.

Переваги і недоліки

Червоний каліфорнійський хробак досягає статевої зрілості у віці трьох місяців, коли його можна вважати абсолютно зрілим. Дві особини дощового хробака в рік можуть призвести в середньому 1500 молодих черв'яків при досить нормальних умовах помірного клімату. Таким чином, одна пара щорічно виробляє 3000 молодих хробаків за п'ять поколінь. Ця пара, що вирощується в оптимальному середовищі при постійній середній температурі, постійній і контрольованій вологості, наявності прийнятної їжі і достатньої кількості води, може призвести від 7 до 10 молодих хробаків на кожну капсулу і до 20-21 молодого хробака при їх розведенні в теплиці.

Від звичайного дощового хробака, каліфорнійський хробак відрізняється більш високою життєвою активністю і здатністю швидше і повніше переробляти корм. В результаті переробки однієї тонни субстрату виходить близько 100 кг біогумусу, а приріст біомаси хробаків становить 100 кг.

Як, вже зазначалося вище, єдиний недолік каліфорнійського хробака - він занадто теплолюбний. У нього ослаблений інстинкт самозбереження при негативних температурах і тому при охолодженні середовища проживання каліфорнійський хробак не йде в глиб грунту на глибину промерзання, а збирається в одному місці в великих кількостях і благополучно замерзає. Так що, якщо збираєтеся розводити даний вид хробака, слід подбати про позитивну температуру в зимовий період.