ТОВ  "НВП "АНРІС"
+38(067)288-58-63

ТОВ  "НВП "АНРІС"

Чим корисна глива?

  • Чим корисна глива?

Гливи – це гриби, які часто можна бачити на прилавках супермаркетів. Але покупці деколи проходять повз, віддаючи перевагу більш знайомим печерицям. До речі, грибники вважають печериці «порожнім» грибом. Лише небагато знають, наскільки глива корисна і як важливо використовувати її в нашому раціоні харчування, особливо при настільки забрудненій екології.

Цікавий факт: в Україні та країнах СНД немає достатньої культури споживання і визнання гливи. У Європі цей гриб, завдяки його унікальним гастрономічним і цілющим якостям, коштує в 2-4 рази дорожче печериці. У нас же його ринкова вартість або порівнянна з ціною на печерицю, або навіть нижче. Тому – через складність і витратність його культивування – він масово з’являється в роздробі в основному тільки в осінньо-зимовий період, коли природа сама сприяє його зростанню і кардинально зменшує витрати виробників.

Систематичне вживання гливи сприяє динамічному позбавленню організму від радіонуклідів, це прекрасний антиоксидант. Вкрай ефективно застосовувати гливу при радіоактивному випромінюванні. Як відомо, лісові гриби, до яких належить і глива, вважаються небезпечними, якщо їх збирати в лісах з високим радіоактивним забрудненням. Гриб – це радіоактивний санітар. Він пов’язує радіоактивні елементи, і в природі – після розкладання – віддає їх назад. Вживаючи в їжу гриби, зібрані в радіоактивних зонах, ми, звичайно, ризикуємо своїм здоров’ям. Інша справа, коли штучно культивовані гриб потрапить в організм. Він стає радіоактивним санітаром організму. Пов’язуючи небезпечні речовини, він природним шляхом їх виводить, зменшуючи їх концентрацію. Глива є найбільш ефективним грибом, поступаючись тільки грибу шиітакі. І не можна не відзначити, що цей унікальний гриб абсолютно не токсичний, на відміну від більшості лісових грибів, тому він може вживатися в їжу в сирому вигляді. Саме в сирому вигляді глива виробляє найбільш позитивний «лікувальний» ефект на організм. Правда є кілька мінусів: специфічний смак, який, до речі, багатьом подобається, і низька засвоюваність протеїнів. Грибний протеїн є найскладнішим для засвоювання людським організмом.

Вживаючи в їжу гливу, ви підтримуєте свій імунітет. До того ж цей гриб допомагає тілу захищатися від вірусів та інфекцій. Він показаний при виразці шлунка, жовчнокам’яній хворобі, поганій роботі кишечника.

Перевірено, що регулярне вживання в їжу гливи упорядковує кров’яний тиск і показання по холестерину, допомагає при атеросклерозі, зменшує шанси формування онкологічних захворювань, дає протипухлинний ефект. Процес старіння організму відбувається більш повільно.

Завдяки тому, що в гливі низький вміст засвоюваних вуглеводів, калорійність їх досить низька (300-340 Ккал на 100г.), Що говорить про можливість застосовувати гриби при дієтичному харчуванні. Вони будуть сприяти поступовому зниженню маси тіла. Так як гриби є складним продуктом для засвоювання людським організмом (до слова сказати, м’ясо великої рогатої худоби не набагато легше засвоюється), гливу рекомендується вживати не частіше 2-3-х разів на тиждень в кількості до 300 г в розрахунку на одну дорослу людину. Дітям до 13 років гриби вживати в їжу взагалі не рекомендується, – їх харчової тракт не пристосований для переварювання грибів.

Такого унікального поєднання вітамінів, як у гливі (А, С, D, РР, пантотенова кислота і т. д.), немає ні в якій іншій їжі. Величина тіаміну в даних грибах аналогічна його об’єму в квасолі, капусті, пшеничному хлібі і вівсяній крупі. А обсяг біотину в рази перекриває його частку в яйцях, шпинаті і молоці. Крім того, в гливі є дуже багато мінеральних і унікальних біологічних речовин.